O nas

Skąd się wzięło RPG Center?

Na początku było rozczarowanie. Rozczarowanie nierzetelnością branżowych portali i wątpliwą jakością prezentowanego tam dziennikarstwa, które nijak nie przyczyniało się do podwyższenia poziomu internetowych dyskusji. Gry jako medium rozwijają się w zawrotnym tempie, jednak towarzysząca im prasa w większości odmawia dotrzymania kroku, od kilkunastu lat borykając się z tymi samymi problemami. Wszyscy je znamy: budowanie sztucznego hype’u zamiast rzetelnej krytyki, zawężenie skali ocen do zakresu od 7 (szmelc, nie warto kupować) do 10 (ta gra kosztowała tyle, że wydawca pozwałby nas za jakąkolwiek inną ocenę), pisanie tekstów na wyścigi, unikanie dialogu z czytelnikami, niejasne relacje z wydawcami tłumaczone potrzebą zdobycia „ekskluzywnych materiałów”…

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się założyć RPG Center.

Co zamierzamy osiągnąć i jak chcemy to zrobić?

Chcemy, żeby RPGCenter było wyjątkowym miejscem na mapie polskiego internetu. Zamierzamy łączyć w sobie najlepsze cechy portali tematycznych, serwisów ogólnogrowych oraz fanowskich stron poświęconych konkretnym tytułom i seriom. Co to oznacza w praktyce?

Po pierwsze, promowane tytuły wybieramy według jakości i ciekawych rozwiązań, nie rozmiaru marketingowej maszyny – jeśli jakaś gra jest warta uwagi, to dlatego, że jest dobra, nie dlatego, że kosztowała 30 mln dolarów. Chcemy również pomóc promować gry której tej promocji naprawdę potrzebują, tak jak gry indie czy tytuły współtworzone przez samych graczy z pomocą crowdfundingu. Choć nie zamierzamy całkowicie ignorować takiego Wiedźmina czy The Elder Scrolls, to jednak uważamy, że ciekawiej jest przedstawić czytelnikom starania niezależnych developerów, którzy starają się wnieść coś nowego do lekko skostniałego gatunku jakim są cRPG.

Chcemy również ułatwić życie naszym czytelnikom – gier wychodzi więcej niż kiedykolwiek wcześniej i łatwo przegapić te godne uwagi w natłoku informacyjnego szumu. Dlatego oprócz standardowych wieści o powstających RPGach zobaczycie u nas także newsy o dopiero startujących Kickstarterach oraz… o tym co inni piszą o grach z „naszego” gatunku. Tak, rywalizacja jest dla nas ważna, ale nie uderza nam do głowy, dlatego u nas będziecie też mogli zobaczyć odnośniki do ciekawych artykułów opublikowanych przez konkurencję. Czyni to RPG Center dość wyjątkową stroną, szczególnie jeśli chodzi polskie realia – odwiedzając nasz serwis możecie poznać niezależne opinie redaktorów z wielu źródeł, zarówno rodzimych jak i anglojęzycznych. W ten sposób oferujemy szeroki i obiektywny przegląd tego, co aktualnie dzieje się w świecie cRPG.

Oczywiście nie zamierzamy się ograniczać do wklejania informacji o cudzych publikacjach - sami również zamierzamy sporo tworzyć. Wśród autorskich tekstów znajdą się m. in. recenzje, felietony, poradniki, teksty opisujące uniwersa gier, głębsze analizy i eseje oraz omówienia produktów powiązanych z danym tytułem, jak np. oficjalne opowiadania i guidebooki. Zakres tekstów jest szeroki, ale wspólnym mianownikiem dla wszystkich będzie jakość. Nawet jeśli ma to oznaczać, że konkurencja wyprzedzi nas z recenzją o dzień czy dwa, to dla nas najważniejsze jest by nasze materiały były wiarygodne, a nie tylko szybkie.

Czy RPG Center to tylko serwis informacyjny?

Nie tylko. Mamy również duże forum, gdzie każdy może podyskutować nie tylko o naszych artykułach, ale też ogólnie o grach, książkach, komiksach i wszystkim co z fantastyką związane. Użytkownicy ze smykałką do pisania, rysowania czy innych działalności artystycznych mogą się również pochwalić swoimi pracami w przeznaczonym do tego dziale, a najlepsze prace chętnie umieścimy na samym portalu. Jeśli tego wszystkiego wciąż było Wam mało, to mamy dla was również…

Święte Przymierze? Co to właściwie jest?

Święte Przymierze to fanklub szeroko pojętej fantastyki. Oferujemy różne atrakcje, takie jak konkursy i quizy, ale przede wszystkim umożliwiamy poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach, z którymi można spędzić miło czas a nawet wypić piwko czy dwa przy okazji konwentów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Świętym Przymierzu, kliknij tutaj!


Kategoria: