Play-by-Forum

Sesja Khorinis

Miasto Khorinis, ostatni bastion ludzkości na wyspie o tej samem nazwie, upadło. Legiony orków, wsparte mocą Beliara przemogły nad połączonymi siłami paladynów, magów, straży miejskiej, najemników, mieszczan i chłopów. Jednak to jeszcze nie koniec. Dopóki żyjecie, walka trwa. Jeśli chcesz walczyć o przetrwanie na opanowanej przez orków wyspie, uciekając przed nimi w lasy, wciągając w zasadzki patrole, paląc posterunki i przechwytując zapasy, dołącz do ostatnich wolnych ludzi na wyspie.

Co znajdę w tym dziale? - Play by Forum edition

Każda strefa poświęcona konkretnej grze, serii lub tematyce na naszym portalu rządzi się własnymi prawami, jeśli chodzi o rodzaj pojawiających się w niej materiałów. Nie inaczej jest oczywiście tutaj, w dziale Play-by-Forum. W przeciwieństwie do innych stref, tutaj nie skupiamy się jednak na grach komputerowych. Zamiast tego, oferujemy szeroki wybór rozgrywek prowadzonych na naszym forum. Każdy, kto chce spróbować swoich sił jako poszukiwacz przygód w jednym z wielu zróżnicowanych światów, będzie mógł tutaj zapoznać się z artykułami stanowiącymi wstęp do sesji. W tychże artkułach na bieżąco pojawiać się będą linki do materiałów zamieszczanych na forum, które mają za zadanie pomóc nowym graczom w zapoznaniu się z zasadami i klimatem danego uniwersum. Oprócz tego, osoby niezdecydowane, które obawiają się, że w ostatecznym rozrachunku fabuła lub mechanika rozgrywki nie przypadną im do gustu, będą mogły zapoznać się z raportami dotyczącymi każdej ukończonej sesji. To właśnie w tych sprawozdaniach znajdą się informacje na temat przebiegu sesji, dzięki czemu każdy przekona się, czy wątki fabularne i sposób prowadzenia gry mu odpowiadają. Częstotliwość pojawiania się nowych materiałów dotyczących sesji PBF jest trudna do przewidzenia, zależy bowiem od ogólnego zainteresowania tego typu rozrywką oraz od dostępności osób chętnych do tworzenia takowych materiałów a następnie prowadzenia sesji. Mamy jednak nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś, co przypadnie mu do gustu.

Poradnik Rzucania Kością

Niektóre systemy RPG używane do przeprowadzania sesji wymagają używania kości. Wykorzystuje się je, by np. określić, czy naszemu bohaterowi udało się pomyślnie wykonać jakąś czynność wymagającą znacznej siły, zręczności lub inteligencji. Dzięki temu Mistrz Gry nie może zostać posądzony o stronniczość, gdyż o najważniejszych wydarzeniach decyduje ślepy los. Jednakże, w czasie rozgrywania sesji na forum internetowym nie da się rzucać kością tak, jak można to robić gdy z grupą przyjaciół gramy w jednym pokoju. Problem ten można jednak łatwo rozwiązać - dzięki specjalnej komendzie.

Sesja Agent - Warhammer Edition

Dobrze, że jesteście, obywatelu. Słyszeliście najnowsze wieści? Wśród nas są agenci Kultu Genokradów! Prawie niczym się nie wyróżniają, więc czym prędzej zapoznajcie się z tymi materiałami przygotowanymi na potrzeby sesji Agenta - Warhammer Edition, i miejcie oczy szeroko otwarte. Każdy może być wrogiem... nawet wy, jak się tak zastanowić.

Sesja Lingum Vitae

To doprawdy niefortunnie, że wylądowałeś na tej bezludnej wyspie. Nie wygląda na ostoję cywilizacji, więc lepiej zabierz się za przeglądanie tych materiałów stworzonych przez mnikjoma do sesji w realiach tajemniczego świata Lingum Vitae i postaraj się przeżyć.

Sesja Numenera

Świat Numenery może i potrafi oszołomić swoim pięknem, ale nie należy do najspokojniejszych. Tajemnicze relikty starożytnej cywilizacji, zabójcze anomalie... lepiej zapoznaj się z tymi materiałami dotyczącymi sesji w klimatach Numenery, jeśli nie chcesz marnie skończyć.

Pages