Pozostałe

Konkurs na opis bitwy - opowiadanie wardasza


W ramach Świętego Przymierza odbywają się rozmaite konkursy graficzne i literackie. W drugiej edycji Konkursu Na Opis Bitwy zwyciężył wardasz.

-Gawiedź - zwiadowca wskazał na mapę - nie została opuszczona. Wręcz przeciwnie, pełno w niej zbrojnych.
-A więc musimy ich stamtąd wykurzyć - regimenciarz odwrócił się do swego zastępcy - jak myślisz, dwie kompanie starczą? Czy rzucamy pół batalionu?

Osobliwe rytuały - opowiadanie pierwsze

Wszyscy mamy swoje osobliwe rytuały. Drobne, a także te większe, unikatowe, właściwe tylko nam. Kilka lub kilkanaście chwil, minuty lub godziny. Ten moment kiedy wszystko na około cichnie, oddala się a my dryfujemy po delikatnej bezkresnej i nadzwyczajnie spokojnej tafli. Krótkie, nie zmienne chwile które pozwalają nam zachować przytomność, człowieczeństwo, nie utonąć. Uparte i natarczywe, chwile kiedy cały świat wstrzymuje oddech, zwalnia i czeka, czeka tylko na nas…

Crowdfunding - co wesprzeć, co odpuścić?


Dawno, dawno temu wsparłem grę na kickstarterze. Frontiers zapowiadało się całkiem nieźle. Gra RPG skupiona na eksploracji, nawiązująca duchowo do drugiej części The Elder Scrolls. Kompletna klapa? Nie, gra jest dostępna w Early Access, jednak prędko tego stanu nie opuści.
Najprościej kupować gry wyłącznie po premierze, najlepiej po załataniu wszystkich dziur. Jeśli jednak koniecznie chcemy wesprzeć akcję crowdfundingową, to zastanówmy się jak należy oddzielić ziarna od plew.

Pages