Star Citizen

Star Citizen - podsumowanie Citizenconu 2015

Jak być może niektórzy z was wiedzą, wczoraj wieczorem odbył się kolejny Citizencon, organizowany co roku w innym miejscu globu, by upamiętnić w ten sposób niezwykle udany start kampanii crowdfundingowej. Poniżej znajdziecie skrót najważniejszych informacji, choć z góry zaznaczam, że tekst w najmniejszym stopniu nie oddaje ducha wydarzenia - najlepiej jest obejrzeć nagranie całości, co najwyżej skacząc między poszczególnymi nagraniami prosto z gry. Nie przedłużając zatem, oto skrót najważniejszych informacji:

Escapist kontra Roberts, czyli słowo przeciw słowu [UPDATE 2]


Star Citizen nie ma łatwego życia. Z jednej strony trapią go rzeczywiste problemy, takie jak opóźnienia, niekończąca się pętla redesignów, śliska i ciągle zmieniana polityka względem LTI czy osobowość Robertsa przypominająca styl złotoustego Molyneux, zaś z drugiej gra często dostaje baty tylko za to, że pobiła wszelkie rekordy crowdfundingu i modnie jest teraz po niej jeździć - dość wspomnieć wymaganie, by projekt tej skali został ukończony w dwa lata niczym tunelowy Call of Duty. Najnowszą dramę wokół projektu zawdzięczamy Escapistowi.

Co znajdę w tym dziale? - Star Citizen edition

Każda strefa poświęcona konkretnej grze lub serii na naszym portalu rządzi się własnymi prawami, jeśli chodzi o rodzaj pojawiających się w niej materiałów. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku Star Citizena. Jego sytuacja jest jednak o tyle specyficzna, iż w przeciwieństwie do innych gier (oraz wbrew temu, co wielu mu zarzuca) każdego tygodnia mamy tutaj do czynienia z istną powodzią nowych informacji i materiałów. Problemem jest jednak nie tylko ilość oraz objętość artykułów produkowanych przez ekipę Robertsa, ale także ciągłe zmiany w projekcie, nierzadko wywracające na głowę nawet tak podstawowe mechanizmy, jak podział uzbrojenia na klasy. Choć więc początkowo planowaliśmy tłumaczyć na polski najważniejsze design doce oraz skupić się na przybliżaniu świata gry opisując rasy czy statki -czego pierwsze efekty już możecie podziwiać na stronie- ostatecznie zostaliśmy zmuszeni zarzucić ten pomysł. Jeśli miałoby to być zrobione dobrze, musielibyśmy skupić wszystkie nasze redakcyjne siły na tej jednej tylko grze, a następnie jeszcze non stop pilnować, by wszystko było aktualne oraz wprowadzać na bieżąco wszelkie poprawki. Choć więc dokończymy jeszcze cykl przybliżający wszystkie statki (a przynajmniej ich zdecydowaną większość, w tym te, które pojawiają się tylko w opowiadaniach), przyszły content będzie już zupełnie inny.

Star Citizen - Bengal-Class Carrier

Lotniskowiec klasy Bengal to najpotężniejszy okręt floty UEE, symbol potęgi imperium, trzymający Vanduulskich najeźdźców z dala od zewnętrznych kolonii, pozwalając ludzkości na dalszy bezpieczny rozwój w stronę coraz to odleglejszych gwiazd. Bengal przewozi w swych przepastnych hangarach liczne eskadry myśliwców, bombowców i innych statków wsparcia. Potężne uzbrojenie główne i nie mniej masywne tarcze czynią go praktycznie niewrażliwym na ataki jakichkolwiek innych, pojedynczych okrętów – by powalić tego kolosa potrzebna jest cała flota jednostek. Z oczywistych względów Bengal nie jest więc dostępny na rynku cywilnym – można go zdobyć jedynie w walce.. bądź też przywracając do życia porzucony wrak, zniszczony podczas walki z najeźdźcami.

Star Citizen - P52 Merlin

P52 Merlin to niewielki myśliwiec pokładowy krótkiego zasięgu (tzw. snub fighter) zaprojektowany przez Kruger Intergalaktische, wykorzystywany do zwiadu oraz wsparcia podczas walki. Merlin jest standardowym „wyposażeniem” Constellation.

Pages