Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera - For the common good - recenzja


"For the common good - Torment: Tides of Numenera" autorstwa Raya Vallese mogło wzbudzać pewne obawy. Choć nie mieliśmy do czynienia z amatorem (przeszło 20 lat doświadczenia), do tej pory zdecydowanie bardziej wychodziło mu pisanie suplementów czy artykułów niż beletrystyki - jego największym dziełem w tej materii była bowiem niezbyt udana książkowa adaptacja Planescape: Torment. Również sprawowanie pieczy nad całym projektem bezpośrednio przez inXile nie mogło być gwarantem jakości. Opublikowane do tej pory „wastelandowe” opowiadania, choć same w sobie nie były najgorsze, nie bardzo chciały z grą współgrać – nagminnym wręcz zjawiskiem było sypanie potencjalnymi spoilerami bądź też opisywanie wydarzeń niezgodnie z wytyczanym przez rpga kanonem. Czy obie strony wyciągnęły nauki z przykrych doświadczeń? Odpowiedzi udzieli poniższa recenzja.

Torment: Tides of Numenera - Nasze wrażenia z pierwszej fazy testów beta


Alfatesty nadchodzącego Torment: Tides of Numenera pozostawiły nas z nieco mieszanymi uczuciami- o ile moduł A oczarowywał wręcz stylem i pomysłami, o tyle B i C prezentowały się zdecydowanie mniej spektakularnie, psując nieco pierwsze wrażenie. Czy więc udostępniona przed tygodniem wybranym graczom wersja beta, prezentująca zdecydowanie dłuższy i bardziej kompletny fragment rozgrywki, uspokoiła nasze obawy, czy też tylko je pogłębiła? Dowiecie się tego z poniższych wrażeń.

Torment: Tides of Numenera - betatesty ruszyły!


Tytuł newsa mówi wszystko - Torment: Tides of Numenera dosłownie przed godziną wylądował na Steam Early Access. Płacenie około 180 zł za pozbawioną gratisów betę nie brzmi wprawdzie specjalnie zachęcająco, ale pamiętajcie, że w tej cenie otrzymujecie również pełną wersję gry po premierze. Czy warto wydawać takie pieniądze w ciemno? To musicie rozstrzygnąć sami.

Torment: Tides of Numenera - betatesty już za dwa tygodnie!

Twórcy Tormenta raz jeszcze podzielili się najnowszymi informacjami na temat gry. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie data rozpoczęcia testów beta - 26 stycznia ten długo wyczekiwany tytuł zadebiutuje na steamie w ramach usługi early access, zaś tydzień wcześniej dostęp do niego uzyskają ci spośród graczy, którzy wsparli zbiórkę na kickstarterze odpowiednio wysokim datkiem. Udostępniony fragment zawierać będzie prolog oraz pierwszy akt gry, w ramach których zwiedzimy wszystkie pięć dystryktów miasta Sagus Cliff.

Torment: Tides of Numenera - wrażenia z testów alfa


Cóż... czekaliśmy na to bardzo długo, ale oto wreszcie jest – od przeszło dwóch miesięcy możemy cieszyć nasze oczy pierwszymi próbkami nowego Tormenta, udostępnionymi wybranym graczom w formie trzyetapowych alfa-testów. Czy nowa przygoda osadzona w świecie Numenery ma szansę pobić sukces swojego wielkiego poprzednika? Zapraszamy do naszych wrażeń z alfatestów.

Torment: Tides of Numenera - update #48, po raz kolejny o Kryzysach

Kilka dni temu n oficjalnej stronie pojawił się najnowszy update z postępów nad pracami, oznaczony numerem 48. Po raz kolejny wracamy do tematu Kryzysów będących w pewnym sensie tormentowym synonimem walki. Tym razem jednak oprócz sporej ilości tekstu znalazło się również miejsce dla krótkiego video przedstawiajacego mnogość dostępnych w grze opcji. Nie przedłużając zatem:

Pages