Wasteland 3 - akcja społecznościowa


Po ciepło przyjętym Wasteland 2 nadszedł czas na trzecią część cyklu. Kilka dni temu inXile Entertainment rozpoczęło zbiórkę na Wasteland 3! 2 750 000 dolarów... będzie łatwo.


Wasteland 3 będzie grą cRPG z widokiem izometrycznym, w której prowadzimy drużynę bohaterów. Więcej o tym, czym jest Wasteland możecie przeczytać w dziale prowadzonym przez Sentenzę. Ma on wymowną nazwę Wasteland 2.

Jednak wracając do samej trójki. Gra przeniesie nas do mroźnego post-apokaliptycznego Colorado. Jednak to nie klimat jest największą zmianą. Gra otrzyma tryb multiplayer! Jest to nowość w świecie Wasteland. Każdy z graczy będzie posiadał własną grupę Rangerów. Będą oni mogli wykonywać zadania razem i osobno. Wg. zapowiedzi, będzie można także sobie szkodzić nawzajem. Co ciekawe, rozgrywkę będzie można dalej toczyć, gdy zostanie w niej tylko jeden z uczestników. Widzę tu piękny przepis na zniszczenie przyjaźni.


Akcja społecznościowa została przeprowadzona na platformie Fig. W momencie publikacji grze brakowało niecałych 10 tysięcy dolarów... pozostało 26 dni do końca zbiórki. Nie mam pojęcia, co musiałoby się stać, by ta gra nie ujrzała światła dziennego.


W wersji cyfrowej grę będzie można kupić zarówno na Steamie, jak i na GOGu. Ponadto gra będzie zaopatrzona w polskie tłumaczenie ( wyłącznie napisy).


Wspierane platformy: Windows, MacOS, Linux, Playstation 4, XBOX ONE.
Przewidywany termin wydania: czwarty kwartał 2019 roku.

Komentarze

Kategoria: